‘ Adaların Dost Hayvanları ’ Fotoğraf Yarışması Başladı!

‘ Adaların Dost Hayvanları ’ Fotoğraf Yarışması Başladı!

Adaların Dost Hayvanları konulu ödüllü fotoğraf yarışması başladı. Fotoğrafseverler adalardaki hayvanları kendi kadrajından yansıtarak birincilik için yarışacak.

Heybeliada Gönüllüleri Derneği’nin (HGD) düzenlediği Adaların Dost Hayvanları konulu fotoğraf yarışması için heyecan dorukta. Fotoğraf sanatçıları Bekir İşcen, Serhat Özşen, Turgut Kuli; grafik tasarımcı Selahattin Sönmez ve Endüstri tasarımcı Şekip Davaz’ın seçici kurul olduğu proje ile Adalar’daki hayvan sevgisini paylaşmak ve Adalar’a olan ilginin artmasını sağlamak amaçlanıyor. 27 Haziran’da sonuçların açıklanacağı yarışmanın sergisi 2 Temmuz 2016’da yapılacak.

Heybeliada Gönüllüler Derneği’nden ya da www.adalarturizm.org üzerinden yapılabilen başvurular için son tarih 20 Haziran Pazartesi.

Ödüllü fotoğraf yarışması için katılımcılar, katılım formu ile birlikte eserlerini Heybeliada Gönüllüler Derneği Rıhtım Caddesi no:1 Heybeliada / İstanbul adresine göndermeleri ya da kapalı zarf içinde elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Adaların Dost Hayvanları fotoğraf yarışmasının ödülleri

Fotoğraf yarışmasında başarılı olan kişilere verilecek ödüller şu şekilde:

Birincilik ödülü: 1.500 TL

İkincilik ödülü: 1.000 TL

Üçüncülük ödülü: 750 TL

Birinci mansiyon: 500 TL

İkinci mansiyon: 400 TL

Üçüncü mansiyon: 300 TL

Mansiyon nedir?

Herhangi bir yarışmanın sonucunda yeterince başarılı bulunmayan ama başarılı olmaya yatkın kişilerin çalışmalarına verilen derecedir.

Adaların Dost Hayvanları

Katılımcılar, Adaların Dost Hayvanları yarışmasında ödül ve mansiyon alan eserler haricindeki fotoğraflarını teslim adresinden tekrar geri alabileceklerdir.

 

Kategoriler: Etkinlikler, Genel, Haber