Büyükada Bisiklet Kiralama Fiyatları 2015

Büyükada Bisiklet Kiralama Fiyatları 2015

Büyükada Bisiklet Kiralama

İstanbul adalarının en büyüğü olan Büyükada, bu yıl havaların güzel olması sebebiyle yaz sezonuna erken başladı. Motorlu araçların olmadığı ada da turunuzu en kolay şekilde gerçekleştirmek için yürümek dışında sadece 2 seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki fayton. Faytonla adayı küçük bir turla gezmek isterseniz 70 TL ya da büyük tur ile dolaşmak isterseniz 80 TL ödemeniz gerekiyor.

İkinci seçeneğiniz ise bisiklet kiralamak. Ama bunun için de dikkat etmeniz gereken noktalar var.

Bisiklet kiralarken dikkat etmeniz gerekenler

Öncelikle bisiklet kiralarken firmadan kask ve dizliğinizi istemeyi unutmayın.

Bisikleti saatlik mi yoksa gün boyu mu istediğinize karar verin.

Bisiklet kullanmanın yasak olduğu bölgeleri sorun.

Bisikleti geri iade için saati öğrenin. Çünkü Belediye tarafından alınan karar doğrultusunda saat 19:00’dan bisikleti kiraya vermek yasak.

Büyükada’da bisiklet kiralama ücretleri

2015 yılı yaz sezonu boyunca geçerli olacak bisiklet kiralama ücretleri belirlendi. Saati 10 – 15 TL arasında değişen ücretler gün boyu 30 – 35 TL arasında değişiyor.

Adanın merkezinde saati 15 TL olan bisikletler ara sokaklarda 10 TL kadar düşüyor.

Bazı firmaların bisiklet kiralama ücretleri

Yunus bisiklet işletmesi bisiklet kiralama ücretini saati 10 TL, gün boyu 30 TL olarak belirlerken, Kısmet bisiklet ve Trek Bisiklet firmalarının saati 15 TL, gün boyu ise 35 TL.

Kendi bisikletiniz ile gitmek isterseniz

İstanbul’dan Büyükada’ya gidiyorsanız kendi bisikletinizi de vapurlarda yanınızda ücretsiz taşıyabiliyorsunuz. Geçen yılların aksine ise artık Adaya ulaştığınız zaman herhangi bir belge almanız gerekmiyor.

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve burgazada 2016 bisiklet kiralama fiyatları merak ediyorsanız Adalar’da bisiklet kiralama fiyatları 2016 yazımızı mutlaka incelemelisiniz.