Büyükada’da “Ada’nın Renkleri” Resim Sergisi Başladı!

Büyükada’da “Ada’nın Renkleri” Resim Sergisi Başladı!

Ayşegül Bayraktar’ın “Ada’nın Renkleri” adlı resim sergisi Büyükada’da sanatseverlerle buluştu.

10 Ağustos 2015 Pazartesi günü itibari ile Büyükada Anadolu Klübü’nde başlayan Ayşegül Bayraktar’ın “Ada’nın Renkleri” adlı resim sergisi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Adalılar’ın yoğun ilgi gösterdiği açılışa, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Başkan Vekili Kazım Şakar, Güzel Sanatlar Birliği Resim Derneği Başkanı Nazan Akpınar, birçok ünlü ressam ve sanatçı katıldı.

Ada'nın Renkleri resim sergisi

“Ada’nın Renkleri” 16 Ağustos Pazar akşamına kadar sergilenmeye devam edecek.

Ressam Ayşegül Bayraktar kimdir?

 

Ressam Ayşegül Bayraktar

Ressam Ayşegül Bayraktar, “Ada’nın Renkleri” Açılış Kokteyli

Mahir Güven’den temel desen eğitimi alan Ayşegül Bayraktar, İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden mezun oldu. Yurt içi ve yurt dışında hazır giyim ve Haute-Couture kolleksiyonları üretiminde çalışan Bayraktar, ilk çalışmalarında yerel desenleri seramik ile birleştirdi. Sanat çalışmalarına Işıl Özışık’tan sulu boya, Sait Günel Atölyesi’nden hem sulu boya hem de akrilik dersleri alarak başladı.

O bir Adalı.

Çalışmalarında en çok İstanbul Adaları’nın manzaralarına ver veren Ayşegül Bayraktar, tam bir Adalı. Gerçek görüntüleri, hayal gücü ile harmanlayıp tuallerine yansıtan sanatçının resimleri birçok karma sergide de yer aldı. Kişisel sergilerinin de bulunduğu ressamın kendi atölyesi Suadiye’de bulunuyor.

“Ada’nın Renkleri” Resim Sergisi Alanı

Adres: Büyükada Anadolu Kulübü

23 Nisan Caddesi No: 44

Büyükada / Adalar / İstanbul

Kategoriler: Büyükada, Etkinlikler