Gökçeada Cemevi İnşaatı Yakında Başlıyor

Gökçeada Cemevi İnşaatı Yakında Başlıyor

Gökçeada Cemevi ve Kültür Derneği’nin 1 yıllık yoğun çabası sonucunda Ada’da yaşayan alevi vatandaşlar ibadethanelerine sonunda kavuşuyor.

Gökçeada Kaymakamı Muhittin GÜREL, Gökçeada Mal Müdürü Arif ÇELİK, Gökçeada Cemevi ve Kültür Dernek başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR ile sekreteri Taylan ŞEN ile 2015 Aralık ayında anlaşma sağlandı. Hayatı geçirilecek olan Gökçeada Cemevi projesi için hazineye ait 500 metrekarelik arsa Gökçeada Cemevi ve Kültür Derneğine teslim edildi. Haber, alevi vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.ü

Gökçeada Cemevi inşaatının en kısa sürede başlayacağı müjdesi verildi.

Kaymakam Muhittin GÜREL ”atılan bu imzalar alevi vatandaşlarımızın kendi ibadet yerlerine kavuşabilmelerinin ilk ve önemli bir adımıdır. Bu andan sonraki sürecin yükü Gökçeada Cemevi ve Kültür Derneğinin üzerinde olacaktır. Ümit ederim ki Gökçeada en yakın bir zamanda adamıza yakışan bir cemevine kavuşur” sözlerine yer verdi.

Gökçeada Cemevi ve Kültür Dernek Başkanı Hayrettin ALTUNCEVAHİR kaymakamlığa teşekkür ederek ”bu imzadan sonra zaman geçirmeden Gökçeada Belediyesi ile irtibata geçerek imar planlarına uygun, Gökçeada’ya yakışır bir cemevi yapacağız. Alevi kardeşlerimize müjde, Gökçeada’ya hayırlı olsun” dedi.

Gökçeada Cemevi İnşaati

 

 

 

 

 

Kategoriler: Haber