İDO Adalar Seferleri Durduruldu

İDO Adalar Seferleri Durduruldu

30 Ekim 2016 tarihi itibariyle İDO Adalar Seferleri geçici olarak durduruldu.

2016 Sonbahar tarifesinde Beşiktaş ve Kadıköy’den Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’ya sefer düzenleyen İDO, kış sezonu boyunca Adalar seferlerini durdurma kararı aldı.

Sonbahar Tarifesi ile sabah ve akşam olmak üzere sadece gidiş – dönüş olarak yapılan İDO Adalar seferlerine, yolcu yoğunluğunun azalması ve hava muhalefetleri nedeniyle geçici olarak ara verildi. Firma Adalar için son seferini 30 Ekim Pazar günü 18.30’da Büyükada’dan hareket ederek gerçekleştirdi.

İDO Adalar Seferleri 2017 Nisan Ayında başlıyor.

Kış sezonu boyunca ara verilen İDO Adalar seferleri 2017 Nisan ayında yeniden başlıyor.

Her yıl Ekim ayının son günü itibariyle Adalar seferlerine ara veren firma, 2017 bahar tarifesi ile tekrar seferlerine başlayacak. Nisan 2017’de başlayacak olan İDO Adalar Deniz Otobüsü seferleri gidiş – dönüş günde iki kez yapılacak.

Bu yıl Kabataş İskelesi’ndekş tadilat nedeniyle Kabataş – Adalar seferlerini Beşiktaş ve Kadıköy’den gerçekleştiren firma, Adalar’a en hızlı toplu ulaşım aracı olarak kullanılıyor. Kabataş İskelesi’nin 2 yıl boyunca kapalı kalması nedeniyle İDO 2017 Adalar seferleri yine Beşiktaş ve Kadıköy’den gerçekleştirecek. İDO Adalar 2017 ücret tarifesi ise UKOME kararı ile toplu taşıma araçlarına yapılan zamların ardından belirlenecek.

Adalar’a ulaşım gerçekleştirmek için İDO dışında Adalar’a vapur ve motor seferleri düzenleyen Turyol, Şehir Hatları, Mavi Marmara, Dentur ve Prenstur’un hareket saatlerini KOLAY TARİFE ile sorgulayabilirsiniz.