Engelli Çocuklar Heybeliada’da Pedal Çevirdi

Engelli Çocuklar Heybeliada’da Pedal Çevirdi

Türk Hava Yollarının sponsorluğunda başlatılan “Widen Your Heart” projesi ile engelli çocuklar Heybeliada’da bisiklet sürmenin keyfini yaşadı.

Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) ile işbirliğinde olan Türk Hava Yolları “Widen Your Heart” projesi ile engelli çocukların yüzünü Heybeliada’da güldürdü. Adalar halkı da Bisiklet Şenliği’ne büyük ilgi gösterdi.

Heybeliada Engelli Çocukları Kucakladı

Engelli çocuklar, göçmen çocuklar ve amatör bisikletçilerin katılımıyla gerçekleşen “Widen Your Heart” projesi sabahın erken saatlerinde başladı. Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’ndeki (AKDEM) öğretmenleriyle birlikte yola çıkan fiziksel engelli, otizmli ve mülteci çocuklar, Kabataş İskelesi’nden Heybeliada’ya doğru yola çıktı. Heybeliada’ya vardıklarında bisikletlerine kavuşan çocuklar, gün boyu spor ve eğlencenin tadını çıkardı.

Adalar ve boğaz turu sürprizi ile eğlenceli saatler geçiren çocuklar için sürprizler gün sonuna kadar devam etti. İlk defa boğaz manzarası gören göçmen çocukların da yüzünü güldüren etkinlikte, çocuklara bindikleri bisikletler hediye edildi.

Kategoriler: Haber, Heybeliada