Kuvvetli Fırtına Adalar’a Ulaşımı Engelliyor.

Kuvvetli Fırtına Adalar’a Ulaşımı Engelliyor.

Dünden bu güne devam eden kuvvetli fırtına en çok Adalıları etkiledi. Adalar hattında birçok seferler iptal oldu.

Bu sabah başlayan kuvvetli fırtınadan dolayı Adalılar ulaşımda zor anlar yaşıyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle deniz ulaşımın önde gelen firmaları İDO, BUDO ve Şehir Hatları, dün akşam saatleri itibariyle 12.01.2016 Salı günü için tüm seferlerinde iptal ve aksamalar yaşanacağını açıklamasında bulundu.

Ayrıca, Şehir Hatları, Dentur, Mavi Marmara ve Turyol hava muhalefeti nedeniyle Adalar’a seferlerin geçici bir süre iptal edildiğini bildirdi. Kartal’dan Adalar’a sefer düzenleyen Prenstur firması ise vatandaşların mağdur olmaması için tüm olumsuz hava koşullarına rağmen kontrollü olarak ulaşım gerçekleştirmeye devam ediyor.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada ise İstanbul ve çevresinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiği, vatandaşların olumsuz hava koşulları nedeniyle meydana gelebilecek olaylara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları vurgulandı.

3 günlük hava tahmini

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü 11 Ocak 2016 Pazartesi saat 12:00’da yaptığı duyuruda; “Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de; Rüzgarın Salı (12.01.2016) günü ilk saatlerden itibaren güney ve güneybatılı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına (50-75 km/s), yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına (90 km/s) şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamada fırtınanın 13 Ocak 2016 Çarşamba gününe kadar devam edeceği bildirildi.

Tüm firmaların sefer bilgilerini, adalardan.net/facebook sosyal medya hesabından güncel olarak takip edebilirsiniz.

 

Kategoriler: Büyükada, Haber