Fenerbahçeli Lefter Büyükada’da Mezarı Başında Anıldı

Fenerbahçeli Lefter Büyükada’da Mezarı Başında Anıldı

Türk futbolunun en popüler futbolcularından biri olan, 86 yaşında kalp yetmezliği sonucu hayata veda eden Lefter Küçükandonyadis, ölümünün 4. yılında Büyükada’daki mezarı başında sevenleri tarafından anıldı.

Fenerbahçe kulübü ölümünün 4. yılında efsane oyuncusu Lefter için Büyükada’da anma töreni düzenledi. Ünlü futbolcunun mezarı başında gerçekleşen törene Lefter’in ailesi, yakınları, sevenleri ve Fenerbahçe taraftarları katıldı. Sarı lacivertli kulüp tarafından düzenlenen anma töreninde “ordinaryüs” lakaplı efsane futbolcu için dualar okundu.

Lefter Küçükandonyadis kimdir?

Lefter Küçükandonyadis

22 Aralık 1925 Büyükada doğumlu Lefter Küçükandonyadis, Rum asıllı Türk futbolcu ve teknik direktördür. ‘Türk futbolunun ordinaryüsü’ olarak tanınan Küçükandonyadis, Fenerbahçe marşında da adı geçen sembol oyunculardandır. Fenerbahçe forması ile İstanbul Profesyonel Ligi’nde 2, Türkiye Şampiyonası’nda 3 kere şampiyonluk yaşadı.

13 Ocak 2012 tarihinde, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde 86 yaşında ağır zatürreye bağlı kalp yetmezliğinden vefat etmiştir.

 

2012 yılında Adalı olan ünlü futbolcunun anısına adı, Büyükada sokaklarından birine verildi.

Kategoriler: Haber

Yorum Yap

Bir Cevap Yazın