Vedat Milor’dan Burgazada Sitemi

Vedat Milor’dan Burgazada Sitemi

Burgazada’da eski huzurun kalmadığını düşünen Vedat Milor, geçen haftaki köşe yazısında bu konuya değindi.

Hürriyet’te, 26 Haziran 2015 tarihindeki yazısında Burgazada’nın değişiminden duyduğu üzüntüyü dile getiren yazar neler hissettiğini okuyucularıyla paylaştı. Adaların eskisi gibi temiz ve sakin bir yer olmadığını düşünen Vedat Milor, bir Burgazada hayranı olarak sokakların pislenmesi, sahildeki lokantaların sandalyeleri ile yolu kapatmaları, adanın sakin havasını kaybetmesi, kötü çöp kokusu gibi sorunlara değindi ve geçmişe bir özlem duyduğunu ifade etti.

Burgazada’da Neler Değişti?

Burgazada’nın eski havasını tekrar kazanmasını isteyen Vedat Milor Elveda Veganlık Elveda Burgaz başlıklı yazısında şunları dedi:

”…Ada’da huzurumu, neredeyse denize taşan sandalyeler ve giderek artan araç trafiği bozdu. Neyse ki iyi yemek yapan ve güzelden anlayan arkadaşlarım var. Teselliyi bulmam gecikmedi.”

Burgazada

Temel Sorunlar Neler?

Vedat Milor ayrıca Burgazada’nın temel sorunlarını şu cümlelerle anlattı:

”Bu yaz mutlu değilim adamda. Bana bu yaz dert olan, bir zamanların sakin ve kafa dinleme adası Burgaz’ın denize bakan ön cephesinin giderek bozulması.
Temel sıkıntı motorlu araç çokluğu. Bir de sahildeki lokantaların hafta sonları masalarını denizle aralarında bir metre kalacak şekilde dışarıya taşırmaları. Bundan iki sene önce Belediye bu lokantaların önüne denizle aralarında yaklaşık iki buçuk-üç metre mesafe bırakacak şekilde çizgi çekmişti…”

kaynak: ada gazetesi

 

Kategoriler: Haber