Adalar Ücret Tarifesi 2020

Adalar Ücret Tarifesi 2020

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası’na sefer düzenleyen firmaların Adalar Ücret Tarifesi 2020 yılı için belirlendi.

Şehir Hatları, Mavi Marmara, Prenstur, Dentur ve Turyol firmaları yolcu taşıma ücretlerini belirlerken, İDO, Kocaeli Belediyesi ile Burulaş adalara sadece yaz seferleri düzenlediği için henüz bilet fiyatlarına açıklık getirmedi.

Adalara sefer yapan firmalarının adalar ücret tarifesi 2020

Şehir Hatları Adalar Ücret Tarifesi 2020

Beşiktaş, Kadıköy, Kabataş, Eminönü ve Bostancı’dan Adalar’a vapur seferi düzenleyen Şehir Hatları’nın Adalar Ücret Tarifesi 2020 yılı için belli oldu.  Buna göre;

Şehir Hatları Beşiktaş, Kadıköy, Eminönü ve Bostancı’dan Adalar

İlk biniş Adakartlı Yolcular Aktarma Adakart Aktarma
İstanbul Kart (Tam) 10 TL 6 TL 10 TL 3,75 TL
Öğrenci  5 TL  –   5 TL  –
İndirimli İstanbul Kart 7 TL  –  7 TL  –

Seferlerimizde abonman kartlar geçerlidir. İç hatlar için abonman limit miktarı 1, Bostancı-Karaköy hattı için 2, Adalar hatları için 4 olarak belirlendi.

Bahsi geçen ücret tarifelerine ek gece tarifesi (00:30-05:30) oluşturulan hatlarda mevcut ücretin iki (2) katı tarife uygulanıyor.

İndirimli seyahat kartı, öğretmenler, 60 yaş üzeri vatandaşlar için geçerlidir.

Öğrenci kart sahipleri indirimli seyahat edebiliyor.

65 yaş üzeri vatandaşlar, engelliler, şehit ve gazi ailesi ile gaziler ve refakatçi ibaresi bulunan kart sahipleri ÜCRETSİZ seyahat gerçekleştirebilir.

   İndirimli Adakart sahibi olmak ve başvuru yapmak için tıklayın! 

İDO Adalar Ücret Tarifesi 2020

Sadece yaz döneminde Adalar’a sefer düzenleyen İDO’nun 2020 ücretleri henüz açıklanmadı. Haziran ayında seferlerine başlayacak olan İDO’nun 2019 bilet fiyatları ise şu şekilde;

Beşiktaş – Adalar

Jeton 12,50 TL
İstanbul Kart 9,00 TL
Öğrenci 6,30 TL

Bostancı – Adalar

Jeton 7,00 TL
İstanbul Kart (Tam) 5,00 TL
Öğrenci 4,00 TL


Mavi Marmara Adalar Ücret Tarifesi 2020

İstanbul Kart sahipleri Bostancı ve Kabataş’tan Adalar’a “Mavi Marmara” motorları ile seyahat edebiliyor. Ancak aylık akbil firmanın turnikelerinde geçerli olmuyor. Ayrıca 2020’de alınan karara göre akbil kullanan yolcular adalara gidişte aktarma ücretinden yararlanamıyor.

Firmanın, 10 Şubat itibari ile geçerli olan ücret tarifesi şu şekilde;

Bostancı – Adalar

İlk biniş Aktarma
Tek biniş 10 TL
İstanbul Kart (Tam) 10 TL
Öğrenci 5 TL
İndirimli İstanbul Kart 7 TL

Beşiktaş – Adalar ( Heybeliada ve Büyükada’ya gider.)

Bu hat üzerinden sadece yaz-kış hizmet veren firmanın bilet fiyatlarına henüz zam yapılmadı. Biletlerin kişi başı 10 TL olarak satışına devam ediliyor.

Yeşilköy – Adalar

Sadece yaz döneminde bu hat üzerinden Adalar’a sefer düzenleyen Mavi Marmara, seferlerine başlamadığı için yolcu taşıma ücretine henüz zam yapmadı. Firma yaz aylarına kadar, özel günlerde yapılan seferlerde bilet fiyatlarını kişi başı 15 TL olarak belirledi.

Yalova – Adalar

Sadece yaz döneminde Yalova’dan Büyükada ve Heybeliada’ya vapur seferleri düzenleyen firmanın 2020 yolcu taşıma ücreti henüz belirlenmedi. Firma bu hat üzerinde yolcu taşımacılığında bilet fiyatlarını tek yön ve gidiş-dönüş olarak ücretlendiriyor.

Prenstur Adalar Ücret Tarifesi 2020

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur firması yolcu taşımacılığını 6 yaş üzeri kişi başı 14 TL olarak belirledi.

 

Dentur Adalar Ücret Tarifesi 2020

Yalova – Adalar

Dentur, yaz dönemi boyunca geçerli Yalova – Adalar seferlerine Mayıs 2020 tarihinde başlıyor. Geçerli olan seyahat ücreti ise kişi başı tek yön ve gidiş – dönüş ise olarak ücretlendiriliyor.

Avcılar – Adalar

Mayıs 2020 tarihinde başlayacak Avcılar – Adalar kişi başı bilet fiyatları tek yön ve gidiş – dönüş olarak ücretlendiriliyor.

Beşiktaş  – Kabataş –  Adalar

2020 yılında henüz zam yapılmayan bu hat üzerinden yolcular, kişi başı 10 TL ödeyerek hizmet alabiliyor.

Sirkeci – Adalar

2020 yılında henüz zam yapılmayan bu hat üzerinden yolcular kişi başı 10 TL ödeyerek hizmet alabiliyor.

Turyol Adalar Ücret Tarifesi 2020

Adalar’a İstanbul’dan Eminönü, Karaköy, Kadıköy ve Bakırköy’den hareket eden Turyol henüz zam kararını açıklamadı. Firma 2020 ücret tarifesi şu şekilde devam ediyor:

Eminönü – Karaköy – Kadıköy – Kınalıada – Büyükada

Turyol bu hat üzerinden yolcu taşımacılığını öğrenci 7,50 TL, tam 10 TL olarak belirlendi.

Bakırköy’den Büyükada ve Kınalıada

22 Nisan  2019 Pazartesi günü başlayacak olan seferler için Turyol, Bakırköy’den Adalar’a ücret tarifesi tam 10 TL ve öğrenci 7,5 TL olarak açıklandı.

Gemilerde sefer başı 2 bisiklet ücretsiz taşıyor.

Büyükçekmece Büyükada

Büyükçekmece Mimar Sinan’dan Büyükada’ya yazın sefer düzenleyen Turyol’un Adalar ücret tarifesi 2019 yılı için öğrenci 18 TL, tam 25 TL olması bekleniyor.

Kocaeli Belediyesi Adalar Turu Ücret Tarifesi 2020

Kocaeli Belediyesi tarafından sadece Pazar günü gerçekleştirilen Büyükada turu için 2020 yılı için henüz başlamadı. 2019 yılında yolcu taşıma ücretini, tam 38 TL, öğrenci ise 32 TL gerçekleştirmişti.  Darıca’dan binecek yolcular için ücret tarifesi ise tam 22 TL, öğrenci ise 20 TL idi. Büyük Adaya seyahat edecekler için ayrıca çay ve su ikramı yapan firmanın ücret tarifesi Haziran ayının son hafta belirlenmesi bekleniyor.

Firmaların 2020 Adalar vapur seferleri saatlerini KOLAY TARİFE ile sorgulayabilirsiniz.

Adalar ücret tarifesi 2021 güncel fiyat bilgileri için tıklayın.

adalardan.net

Kategoriler: Vapur Seferleri

Yorumlar

 1. maltepe nakliyat
  maltepe nakliyat 12 Haziran, 2020, 08:20

  maltepe iskelesinden , büyük ada feribot ücreti ne kadar . yardımcı olabilirmisiniz. araç ruhsatta kamyonet olarak geçiyor. kolay gelsin .

  Reply this comment
 2. Yusuf
  Yusuf 22 Temmuz, 2020, 11:48

  Pendik ten sefer varmı adalarayardım cı olursanız sevinirim teşekkurler

  Reply this comment

Yorum Yap