İndirimli Ulaşım Sağlayan 2020 Adakart Başvuruları Başladı

İndirimli Ulaşım Sağlayan 2020 Adakart Başvuruları Başladı

Şehir Hatları vapurlarında indirimli ulaşım sağlayan 2020 adakart başvuruları başladı.

Geçtiğimiz yıllarda Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada arasında ücretsiz geçiş imkanı sunan adakart bu yıl ilk kez Eminönü, Bostancı, Beşiktaş, Kadıköy’den de adalara indirimli seyahati mümkün kılacak.

Adakart için başvurular 20 Ocak itibariyle Büyükada İskelesi’nden yapılacak ve 28 Şubat’ta sona erecek.

Başvuru tarihinden itibaren 1 yıl boyunca Şehir hatları vapurlarında kullanılabilecek 2020 Adakart başvuruları için tek şart, başvuru sahibinin Adalardan birinde oturduğunu belgelemek.

İkametgahı bulunmayan vatandaşlar e-devlet üzerinden ikinci adres bildirimlerini adalarda gösterdikleri takdirde hizmetten yararlanabilecek.

2020 Adakart Başvuruları için yapılacak tüm ödemeler ise Denizbank Büyükada şubesi EDTS kodu: 96100 Adalar Arası Dolaşım Kartı hesabına yapılacak.

2020 Adakart Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

İlk kez Adalar arası dolaşım kartı için başvuru yapacak olanlar;

 • Banka hesabına 80 TL yatıracaktır.

(Banka hesabına 80 TL harici bedel yatırılmayacaktır.) Bu bedel 1 senelik kullanım için geçiş bedelidir. Dekont bilgilerinde başvuru sahibinin adı soyadı ve TC Kimlik Numarası bulunmalıdır.

 • BELBİM başvuru formu talep sahibince eksiksiz bir şekilde iskelede doldurulacaktır. Form doldurulduktan sonra bir adet son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf form üzerine yapıştırılacak ancak zımba kullanılmayacak.
 • Doldurulan form, bankadan alınan ödeme dekontu (arka yüzüne talep sahibinin adı, soyadı, adres ve TC numarası mutlaka yazılacak) ve Adalar ilçesinde ikamet edildiğini gösteren ikametgâh senedi ile Büyükada İskelesi’ne gelecektir.
 • İskele Amiri başvuru bilgilerinin doğruluğunu teyit ederek dekont, ikametgah belgesini teslim alacak ve Ada Sakinine, Adakartını İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden alabilmesi için Adakart Başvuru Uygunluk formunu imzalayarak teslim edecektir.
 • Ada Sakini; Kadıköy Rıhtım ve Karaköy Başvuru Merkezlerine yönlendirilecek ve 10 TL karşılığında Adakartının çıkartılmasını Başvuru merkezlerinden gerçekleştirecektir.
 • Vatandaşlar başvuru merkezlerinin konumu hakkındaki bilgiyi https://www.istanbulkart.istanbul/istanbulkart-basvuru-merkezleri-1127 adresinden öğrenebilecek.

 

Daha önce Adalar arası dolaşım kartına sahip olanlar;

 • Banka hesabına geçiş bedeli olarak 80 TL yatıracaktır.

(Banka hesabına 80 TL harici bedel yatırılmayacaktır.) Bu bedel 1 senelik kullanım için geçiş bedelidir. Dekont bilgilerinde başvuru sahibinin adı soyadı ve TC Kimlik Numarası bulunmalıdır.

 • Bankadan alınan ödeme dekontu (arka yüzüne talep sahibinin adı, soyadı, adres ve TC numarası mutlaka yazılarak), mevcut ada kartın fotokopisi ve Adalar ilçesinde ikamet edildiğini gösteren ikametgah belgesi iskele memuruna teslim edilecektir.
 • Daha önce Adalar arası dolaşım kartına sahip olanlar Belbim başvuru formu doldurmayacaktır.

 

Kaybolan, kırılan vb. kartlar için;

Kaybolan, kırılan vb. kartların değişimi için Ada Sakini;

 • Büyükada İskelesine müracaat ederek Belbim Başvuru formunu eksiksiz dolduracaktır. İskele Amiri başvuru bilgilerinin doğruluğunu teyit ederek Ada Sakinine;
 • Adakartını İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden alabilmesi için Adakart Başvuru Uygunluk formunu imzalayarak teslim edecektir.

Ada Sakini;

 • Kırık kartı, Belbim başvuru formu ve Adakart başvuru uygunluk formu ile başvuru merkezlerinden kartını yenileyecektir.

Kayıp kart için;

Belbim başvuru formu ve Adakart başvuru uygunluk formu ile başvuru merkezlerinden kartını yenileyecektir.

adalardan.net

 

 

 

Kategoriler: Haber