Kabataş Martı Projesi Ertelendi mi?

Kabataş Martı Projesi Ertelendi mi?

Kabataş Martı Projesi kapsamında, iskele ve çevresinde başlayacak olan çalışmalar ertelendi mi?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkede yaşanan olağanüstü durum (OHAL) nedeniyle, Kabataş Martı Projesi bir hafta ertelendi. Böylece 28 Temmuz 2016’da durdurulması gereken vapur seferleri, 4 Ağustos Perşembe gününe kadar devam edecek.

Kabataş Martı Projesi kapsamında ne zaman kapanıyor?

İDO, BUDO, Mavi Marmara, Şehir Hatları ve Dentur firması ‘Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı Projesi’ kapsamında, 28 Temmuz’da durdurması gereken seferlerini 4 Ağustos Perşembe gününe kadar devam ettirecek.

İBB yetkilileri, 4 Ağustos’ta başlaması gereken inşaat çalışmalarının aksi bir durum yaşanması halinde “Gerek duyulursa Kabataş İskelesi’nin kapatılması süreci daha da uzatılabilir” açıklamasında bulundu.

Kabataş İskelesi inşaatı

Şehir Hatları Adalar seferlerini, Dentur ve Mavi Marmara Kabataş – Adalar seferlerini Demokrasi Nöbeti nedeniyle, ücretsiz gerçekleştiriyordu. Bu sürenin gerek görüldüğü takdirde uzatılabileceği sinyalleri de verildi.

‘Kabataş Meydan Düzenlemesi Transfer Merkezi ile İskelelerin Yenilenmesi İnşaatı’ kapsamında yer alan iskele için Kabataş Martı Projesi başladığında deniz ulaşımı gerçekleştiren firmaların hangi iskeleden nereye sefer düzenleyeceğini merak ediyorsanız firmaların Kabataş Seferleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Kategoriler: Haber