Truva Atı Operasyonu ile Büyükada Fayton Çetesine Darbe!

Truva Atı Operasyonu ile Büyükada Fayton Çetesine Darbe!

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Büyükada’da fayton çetesine Truva Atı Operasyonu düzenlendi.

Yapılan operasyonda 17 kişi tefecilik, yağma ve tehdit suçlarından gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 19 faytona tedbiren el koyuldu.

Truva Atı Operasyonu

Edilen bilgilere göre, soruşturma kapsamında 15 kişinin ifadesinden sonra harekete geçen Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü “Truva Atı” verilen operasyonla 8 Mayıs Pazartesi günü 17 adrese eş zamanlı baskın düzenledi.

Adalar’da “Laçinliler” olarak anılan ve liderliğini Y. A.’nın yaptığı gruba mensup kişiler üzerinde 45 ayrı gayrimenkulün bulunduğu tespit edildi. Y. A’nın oğulları E. A., E. A., İ. A. ve G. A’nın gözaltına alındıkları öğrenildi.

Büyükada’da faytoncu esnafını hedef alan suç örgütü, faytoncuları borçlandırarak araçlarına el koyduğu da anlaşıldı. Ayrıca şüphelilerin ev ve işyerinde yapılan aramalar sonucunda tefecilik yaptıklarına dair kanıtlara ulaşıldı.

 

Söz konusu şüphelilerin, esnafı tefecilik yaparak para verdikleri, ardından ödenmeyen borçlar nedeniyle tehdit ederek işyerleri ve gayrimenkullerinin ellerinden zorla alındığı iddiasıyla gözaltına alındıklarını belirlendi. Ayrıca bu gayrimenkullerin bir bölümü şüphelilerin resmi nikahlı eşlerin, bir kısmının da sevgililer üzerine kaydedildiği öğrenildi.  Söz konusu gayrimenkullere tedbir konulması kararlaştırıldı.

Truva Atı Operasyonu ile Büyükada’da 19 faytona el koyuldu.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin kendilerine ve yakınlarına ait 19 faytona el koyuldu. Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önüne çekilerek güvenlik şeridine alınan faytonların piyasa değeri 3 milyon TL ile 3,5 milyon TL arasında olduğu belirtildi.

Büyükada son dakika haberleri için tıklayın. 

Haber kaynağı: hürriyet.com.tr

 

 

Kategoriler: Haber