Adalar Belediyesi Hayvan Barınağı hayırseverlerden ilgi bekliyor!

Adalar Belediyesi Hayvan Barınağı hayırseverlerden ilgi bekliyor!

Yapılan araştırmalara göre insanların evinde köpek veya kedi besleme oranı Türkiye de %6 iken Avrupa’da %60, Amerika’da ise %95 üzerinde bulunuyor.

 

Türkiye’de evcil hayvan sahibi olmak kimilerine göre lüks, kimilerine göre gereksiz bir ihtiyaç olarak görülüyor. Bazı kişiler de evde hayvan beslemeyi dini inançlarına uygun bulmuyor. Aslında evcil hayvan beslemenin birçok kanıtlanmış yararı bulunuyor. Evcil hayvan sahiplerinin stresten daha az etkilenmeleri, depresyon risklerinin azalması bunlardan birkaçı olarak sayılabilir.

Türkiye’de evcil hayvan sahibi olmak diğer ülkelere göre çok daha kolay. Hayvan barınaklarında yuva bekleyen yüzlerce kedi ve köpek bulunuyor.

Adalar Belediyesi Hayvan Barınağı yetkilileri de evcil hayvan sahibi olmak isteyen bilinçli ve duyarlı insanları bekliyor. Barınaktan hayvan alınmasa bile sadece o gün için hayvanlarla vakit geçirmek ve onları mutlu etmek de mümkün. Barınak, her türlü bağış ve destek için hayvan severleri bekliyor.

Araştırmalar köpek satışlarının mart ve haziran, kedi satışlarının ise kış aylarında arttığını ortaya koyuyor. Pet-shoplardan hayvan satın almak yerinde, onları bir barınaktan sahiplenmek, çok daha yararlı ve mutlu edici bir durum sağlıyor.

Aşağı da resimlerini gördüğünüz köpekler Büyükada Hayvan Barınağı’nda yeni sahiplerini bekliyor.

Adres: Atahırları Mevkii, Büyük Tur Yolu, Büyükada – İstanbul

Telefon: 0.216 382 3 382

Sorumlu: Vet. Hek. Fahri Dal

Gönüllü: Pınar Satıoğlu, Şahika Savran

Personel: 1 veteriner hekim, 2 işçi

Hayvan Sayısı: 300

Küpe Rengi: Mavi, sarı, kırmızı

İhtiyaçlar: Kuru mama, süt, konserve mama, makarna, ekmek (yani her türlü mama) ve iç/dış parazit ilaçları

adalar-belediyesi-hayvan-barinagi-3 adalar-belediyesi-hayvan-barinagi-5 adalar-belediyesi-hayvan-barinagi-2 adalar-belediyesi-hayvan-barinagi-1 adalar-belediyesi-hayvan-barinagi-4