İDO Kış Tarifesi 2016

İDO Kış Tarifesi 2016

İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi İDO, 2016 yılında geçerli olacak kış tarifesine başladı.

Hızlı feribot ve deniz otobüsü hizmeti veren firma, şehir içi ve şehir dışına deniz yoluyla birçok sefer gerçekleştiriyor. Kış döneminde ise yolcu yoğunluğunun olmadığı iskelelerde geçici hizmet vermeyen İDO, Adalar, Esenköy, Çınarcık, Kumla, Marmara ve Avşa Adası seferlerini geçici olarak durdurma kararı aldı.

Buna göre İDO’nun kış tarifesini gerçekleştireceği hat güzergahları ise şu şekilde belirlendi;

 • Yenikapı – Bursa
 • Yenikapı – Bandırma
 • Yenikapı – Yalova
 • Yenikapı – Pendik
 • Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy
 • Bostancı – Kabataş
 • Boğaz Hattı (Sarıyer – İstinye – Beşiktaş – Kadıköy)
 • Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy – Avcılar
 • Eskihisar – Topçular
 • Sirkeci – Harem

İDO Kış Tarifesi Vapur Seferleri

Yenikapı – Bandırma Vapur Seferleri

İDO’nun hızlı feribot ve deniz otobüsleri ile gerçekleştirdiği Yenikapı – Bandırma seferleri yaklaşık 150 dakikadır. Firmanın kişi başı araçsız yolcu taşıma ücretleri ise 10 – 20 TL arasında değişmektedir.

 

Yenikapı – Bursa Hızlı Feribot Seferleri

İDO’nun hızlı feribotlarla gerçekleştirdiği Yenikapı – Bursa seferleri yaklaşık 95 dakikadır. Firmanın feribot ile kişi başı araçsız yolcu taşıma ücretleri ise 13 – 32 TL arasında değişmektedir.

 

Yenikapı – Yalova Feribot Seferleri

İDO’nun sadece hızlı feribotlarla gerçekleştirdiği Yenikapı – Yalova seferleri yaklaşık 75 dakikadır. Firmanın feribot ile kişi başı araçsız yolcu taşıma ücretleri ise 10 – 18 TL arasında değişmektedir.

 

Pendik – Yalova Feribot Seferleri

İDO’nun sadece hızlı feribotlarla gerçekleştirdiği Pendik – Yalova seferleri yaklaşık 45 dakikadır. Firmanın feribot ile kişi başı araçsız yolcu taşıma ücretleri ise 5 – 11 TL arasında değişmektedir.

Kadıköy – Yenikapı – Armutlu T.K – Armutlu – Bursa Deniz Otobüsü Seferleri

İDO’nun sadece deniz otobüsleriyle gerçekleştirdiği Kadıköy – Yenikapı – Armutlu T.K – Armutlu – Bursa seferleri yaklaşık 145 dakikadır. Firmanın araçsız yolcu taşımacılığı yaptığı deniz otobüsleriyle kişi başı ücretleri 13 – 24 TL arasında değişmektedir.

Kadıköy – Yenikapı – Bursa Deniz Otobüsü Seferleri

İDO’nun sadece deniz otobüsleriyle gerçekleştirdiği Kadıköy – Yenikapı – Bursa seferleri araçsız yolcular taşımakta ve kişi başı 13 – 24 TL arası ücretlendirmektedir.

Kartal – Yalova ve Bostancı – Yalova Deniz Otobüsü Seferleri

İDO’nun sadece deniz otobüsleriyle gerçekleştirdiği Kartal – Yalova ve Bostancı – Yalova seferleri yaklaşık 40 dakikadır. Firmanın araçsız yolcu taşımacılığı yaptığı deniz otobüsleriyle kişi başı ücretleri 8 – 11 TL arasında değişmektedir.

Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy Deniz Otobüsü Seferleri

İDO’nun sadece deniz otobüsleriyle gerçekleştirdiği Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy seferleri yaklaşık 40 dakikadır. Firmanın yolcu taşıma ücretleri jeton 9,00 TL, İstanbul Kart ile tam 7,00 TL, indirimli 3,45 TL, diğer indirimli tarifesi ise 4,15 TL olarak belirlenmiştir.

Bostancı – Kabataş Deniz Otobüsü Seferleri

İDO’nun sadece deniz otobüsleriyle gerçekleştirdiği Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy seferleri yaklaşık 25 dakika olup, sadece HAFTA İÇİ yapılmaktadır. Firma bu hat üzerinde Cumartesi, Pazar ve tatil günleri sefer düzenlemektedir. İDO’nun yolcu taşıma ücretleri, jeton 9,00 TL, İstanbul Kart ile tam 7,00 TL, indirimli 3,45 TL, diğer indirimli tarifesi ise 4,15 TL olarak belirlenmiştir.

Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy – Avcılar Deniz Otobüsü Seferleri

İDO’nun deniz otobüsleriyle gerçekleştirdiği Bostancı – Kadıköy – Yenikapı – Bakırköy – Avcılar seferleri yaklaşık 80 dakikadır. Bu hat üzerinden seferler sadece PAZARTESİ günü gerçekleşmektedir. Firmanın yolcu taşıma ücretleri, jeton 9,00 TL, İstanbul Kart ile tam 7,00 TL, indirimli 3,45 TL, diğer indirimli tarifesi ise 4,15 TL olarak belirlenmiştir.

Eskihisar – Topçular Arabalı Vapur Seferleri

İDO’nun hem yolcu hem de araç taşıdığı Eskihisar – Topçular hattı üzerinden 24 saat kesintisiz sefer düzenlenmektedir. Yoğunluğun en az olduğu saatlerde vapurların sefer aralığı 30 dakikadır.

Sirkeci – Harem Arabalı Vapur Seferleri

İDO hem yolcu hem de araç taşıdığı Sirkeci – Harem, Harem – Sirkeci arasında seferlerini, 30 dakika aralıklarla sabah 07:00’den akşam 22:30 kadar haftanın her günü gerçekleştirmektedir. Firma bu hat üzerinde yoğunluğun artması durumunda bildirim yapmaksızın ek seferler düzenlemektedir.

İDO 2016 İPTAL SEFERLERİ
Kategoriler: Vapur Seferleri

Yorumlar

 1. Nazlı
  Nazlı 29 Kasım, 2015, 10:25

  İdo kış tarifesi 2016 yılında ne zaman sona erecek, adalara seferler hiç mi yapılmayacak.

  Reply this comment
  • admin
   admin Author 30 Kasım, 2015, 15:01

   Sayın Nazlı Hanım,
   İDO Adalar seferleri yaz tarifesinde tekrar başlıyor. İDO kış tarifesi ise 31 Mart 2016’da sona eriyor.
   İyi günler.
   Adalardan.net Misafir İlişkileri

   Reply this comment
 2. Ümit Kılıç
  Ümit Kılıç 7 Ocak, 2016, 15:50

  Sorum şu ve birtürlü cevap bulamadım.Soruma reklamla cevap veriliyor.Çok garip bir durum bu.Yarın(8 Ocak)sabahı Yalova Istanbul feribot saatleri nedir.

  Reply this comment
 3. nimet
  nimet 11 Mart, 2016, 21:38

  eskisardan sirkeciye vapur seferi varmi acaba

  Reply this comment
  • admin
   admin Author 14 Mart, 2016, 08:46

   Nimet Hanım merhaba,
   Eskihisar’dan Sirkeci’ye maalesef direkt vapur seferleri yok. Ancak Eskihisar’dan Topçular’a deniz yoluyla ulaşım sağlayıp, Topçular’dan kara yoluyla Yalova’ya geçiş sağlayabilirsiniz. Buradan İDO’nun Yalova – Yenikapı seferlerini kullanarak, Yenikapı’dan Sirkeci’ye kolay bir geçiş sağlayabilirsiniz. İyi günler.
   Adalardan.net Misafir İlişkileri

   Reply this comment
 4. Selma
  Selma 10 Mayıs, 2016, 05:41

  Adalara yalovadan nezaman seferler başlliyor.internet sayfanizdaki telefonlar net bir cevap vermiyor.biz bayanlar 18 mayista gezi yapicaz.lutfen bilgilendirin.

  Reply this comment
  • admin
   admin Author 10 Mayıs, 2016, 12:03

   Merhaba Selma Hanım,
   Yalova’dan Adalar’a 18 Mayıs’ta maalesef sefer bulunmuyor. Dentur firması Yalova – Adalar hattında seferlere 19 Mayıs Perşembe günü başlıyor. Mavi Marmara firması ise Haziran ayında Yalova – Avcılar seferlerine başlıyor. Detayları görmek için Kolay Tarife panelimizden faydalanabilirsiniz.

   Reply this comment
 5. Selma
  Selma 10 Mayıs, 2016, 05:43

  Yalova-adalar seferleri başlasin artik.6 sene önce bayanlar gezi yaptik ve saat 7.30 da adalardaydik

  Reply this comment

Yorum Yap